Вітаємо відвідувачів нашого блогу. Будемо радіВашим коментарям

Вітаємо відвідувачів нашого блогу. Будемо радіВашим коментарям
Вітаємо відвідувачів нашого блогу. Будемо раді Вашим коментарям

понеділок, 27 грудня 2021 р.


Новий рік - час подарунків, сюрпризів,веселощів,коли довкола панує добра магія і казка. Діти нетерпляче очікують на свято і зустрічають його з надзвичайним захопленням. 24 грудня зимова казка завітала і до вихованців різновікової групи "Сонечко" КЗ ЗДО "БУРАТІНО". Особливою прикрасою новорічного свята став прихід Діда Мороза( Юлія Хрущ) та Снігуроньки (Світлана Серга). Веселі,жваві,артистичні - вони зачарували всіх малят. Новорічна ялинка принесла дошкільнятам чудові сюрпризи на які вони з нетерпінням чекали. вихователь Аліна КОГУТ






пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

 "Осінь золота в гості до нас прийшла". Свято осені в дитячому садку - це завжди феєрична,сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка.  У різновіковій групі"Сонечко" відбулося улюблене свято для малюків - свято Осені. Усі дітки із задоволенням перевтілитися у казкових персонажів та розповіли чарівну осінню казку - співали,декламували віршики,прославляючи осінь за її красу та врожаї. Завітала до вихованців і головна героїня свята - щедра Осінь,яка розважала малят. Тож нехай святковий настрій подарований Господинею Осінню на довше збережеться чарівною казкою у серцях наших діток. 

Вихователь Аліна Когут та Серга Світлана





середа, 1 вересня 2021 р.

 Заняття з національно-патріотичного виховання дітей молодшої групи "Ромашка".Тема:"Мій перший віночок"



 1 вересня 2021  в групі старшого дошкільного віку "Барвінчата" пройшло перше заняття на тему : " Мій рідний край, моя земля". На цьому занятті дітки поглибили знання про свій рідний край, пригадали державні символи України, ознайомилися з картою України. Найважливішою метою заняття було вчити гордитися своєю країною, за свій народ, за  свою мову.

"Бережемо Україну, наче рідну маму,
І за неї молитися ходимо до храму.
Щоб почув Господь молитву старого й дитини.
Щоб усі ми дочекались щасливої днини."




субота, 28 серпня 2021 р.

вівторок, 17 серпня 2021 р.

Самоосвіта педагогічного персоналу

 

Педагогічний персонал закладу дошкільної освіти «Буратіно» продовжує свою самоосвіту і пройшли вебінар на тему «Як навчати дитину з особливими освітніми потребами»

Зміст вебінару:

1.     Успішна інтеграція сенсорної інформації формує базу для соціальної поведінки і оволодіння навчальними навичками.

2.     Нейропедагогіка: методика про те, як розвивати мозок конкретної дитини.

3.     «Творчий щоденник учня» – найрезультативніші моменти з практики використання арт-терапії, педагогіки партнерства та STEAM-освіти.

4.     Імерсивні засоби навчання: наочність, зосередженість, максимальне залучення учня.






пʼятниця, 9 липня 2021 р.

 Я – українець. Є у мене право.

На рідну мову та свою державу.

На гордий прапор золотисто – синій,

На щастя жити у такій країні.

Напередодні Дня Конституції у ЗДО "Буратіно" щорічно відбуваються виховні заходи патріотичного спрямування. Саме така робота вихователів сприяє усвідомленню малими українцями, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».









Випускний бал у дитячому садку — це завжди важлива подія, яка стає невід’ємною частиною життя дошкільнят та їхніх батьків. Дітям доводиться розлучатися з хорошими друзями та добрими й улюбленими вихователями. Та це не день для смутку, а велика подія, бо випуск — це маленька сходинка до нового життя. І тому випускне свято завжди особливе.

Ось і в нашому рідному садочку «Буратіно» минуло зворушливе свято.  Наші діти святкували випускний  не просто в актовій залі, а відвідали кафе «Буратіно». В якому було дуже весело завдяки запальним танцям, ніжним, зворушливим пісням, діти показили свій артистизм в різноманітних сценках, в яких дали поняття про не легку працю вихователя, та дали обіцянку навчатися гарно. Був виконаний незвичайний таночок, в якому було відображено відносини між хлопчиками та дівчатами.  На при кінці свята, діти висловлювали свої побажання, щодо мрій майбутньої професії. На  останок діти виконали неперевершений вальс в якому відобразили кожен свій характер, дівчата мали можливість продемонструвати свою тендітність, ніжність, зворушливість, натомість хлопчики були їхньою опорою, підтримкою.

І звичайно. як же без сюрпризів Голова Чумаківської сільської ради Стець В.І. організувала гарні подарунки для наших випускників. На завершенні свята, діти випустили кульки в небо зі своїми особистими мріями, бажаємо, щоб у наших дітей  здійснилися  всі бажання.


вівторок, 23 березня 2021 р.

 ДИТСАДКИ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ З ПРИЙНЯТТЯМ САНІТАРНОГО РЕГЛАМЕНТУ


22 ЛИПНЯ 2016
Про це на апаратній нараді в обласній державній адміністрації поінформував виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук.
24 травня ц.р. набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України, яким затверджено Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів.

У зв’язку з його прийняттям, втратив чинність наказ МОЗу від 01 серпня 2013 року № 678, яким затверджувались Державні санітарні норми та правила, що регулювали "Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей".

Новоприйнятий Регламент, відповідно до положення, визначає санітарно-епідеміологічні вимоги до ДНЗ усіх форм власності, "виконання яких дозволяє створити нешкідливі умови розвитку, виховання, навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я дітей". При цьому Ігор Бойчук закцентував увагу учасників наради (насамперед, керівників територій, що перебували на онлайн-зв’язку) на тому, що відповідальними за дотримання вимог цього Регламенту є засновник (власник) та керівник дошкільного навчального закладу.

Чим же відрізняються колишні Державні санітарні норми та правила від нинішнього Санітарного регламенту?

Одна із суттєвих новацій – дитячі садки можна розміщуватися у житлових та нежитлових приміщеннях (раніше дозволялося лише в окремо розташованих будівлях). Бажано (доцільно) обладнання приміщень дошкільних закладів окремими входами для різних вікових груп, для пральні, харчоблоку та ізолятора. Раніше така вимога була обов’язковою.

У разі відсутності власної пральні прання білизни може здійснюватись за угодою іншими пральнями за умови, що вони не обслуговують інфекційні заклади охорони здоров’я, об’єкти хімічної та іншої небезпечної промисловості. Раніше стояла вимога – тільки власна пральня.

Новим Санітарним регламентом дозволено використання двоярусних ліжок (аби розв’язати проблему нестачі простору в спальних приміщеннях) – за умови їх безпечності для дітей. Раніше така двоповерховість була заборонена. Також для дітей садочкового віку, за відсутності спальних приміщень, допускається використання розкладних ліжок з твердим рівним ложем або окремих матраців. Вимога раніше – спальні приміщення обов’язкові.

Ще одна суттєва новація (і відчутне полегшення для батьків) – діти після тимчасової відсутності понад три дні приймаються до дитсадка без медичних довідок (якщо немає явних ознак захворювання). У разі ж, коли дитина хворіла, вона приймається з довідкою від лікаря, як це було визначено й раніше Державними санітарними нормами та правилами.

Обов’язковою залишається вимога щодо прийому дитини до дошкільного навчального закладу лише після проходження медичного огляду А от питання про відвідування дитячого садка дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується тільки лікарсько-консультативною комісією при закладі охорони здоров'я.

Новим документом передбачено однакові параметри температури повітря в приміщенні – від +19 до +23°С – без огляду на вік дітей. У попередніх санітарних правилах були встановлені різні температурні показники для різних вікових груп.

Ще одна відмінність – за відсутності у дошкільній установі харчоблоку, допускається постачання готової продукції операторами ринку харчових продуктів. Але обов’язковою вимогою до таких операторів є впровадження системи оцінки ризиків і контролю, так званої системи "ХАСП" – це система, що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації й контролю небезпечних чинників.

Що стосується обов’язкового лабораторного контролю, то такий контроль має забезпечити засновник (власник) ДНЗ. Встановлення ж у дитсадку нових систем, що впливають на мікроклімат приміщення, повинно здійснюватись лише з письмової згоди батьків (опікунів) дітей. Раніше ця вимога була відсутня.

Разом з тим, як зазначив на завершення виступу керівник головного управління Держпродспоживслужби в області, і надалі продовжують діяти норми Закону "Про дошкільну освіту" в частині комплектування груп (стаття 14). Тобто, змінами не передбачено збільшення в них кількості дітей. Наповнюваність, як і раніше, в ясельних групах (віком до 1 до 3 років) має становити до 15 малюків, у середніх та старших групах (віком від 3 до 6 (7) років) – до 20 вихованців.

 ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ  



УВАГА COVID - 19


В зв’язку з погіршення епідеміологічної ситуації в країні та переходом Дніпропетровської області в «помаранчеву зону» дитячий садок працював і продовжує працювати з дотриманням низки санітарних вимог тому адміністрація закладу попереджає батьків вихованців про:

- до дитячого садочку не допускатимуться діти із ознаками гострих респіраторних захворювань та температурою вище 37,2 ⁰С. Навіть, якщо хтось із батьків, поспішаючи на роботу, спробує «нагодувати» дитину ліками і відправити до садка в надії, що все минеться, а під час перебування в закладі у дитини виявлять симптоми ГРЗ, батьки змушені будуть негайно(!) забрати дитину. Тому що поява хворого в колективі в умовах епідемії – це наражання на небезпеку оточуючих, вияв безвідповідальності та грубої неповаги до педагогів і дітей;

- вихователю категорично(!) забороняється приймати будь – які ліки від батьків для дитини;

- рекомендуємо батькам, з профілактичною метою, застосовувати широковідомий препарат з противірусною дією для зовнішнього застосування перед приходом в садочок (Оксолінова мазь), вітамін С (аскорбінова кислота, Ревіт);

- батькам необхідно слідкувати за гігієною рук дитини (мити з милом під теплою проточною водою або застосовувати дезінфікуючий засіб);

- в закритих не провітрюваних приміщеннях використовувати одноразові засоби захисту (маски);

- слідкувати батькам, щоб діти не приносили до садочка іграшки з дому.

вівторок, 9 березня 2021 р.

Про затвердження Положення про заклад дошкільної освіти 

БАЗОВИЙ КОМПОНЕНТ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ 

 День чарівний, справжнє диво,

В залі посмішок багато,
В залі людно і красиво,
Бо у нас сьогодні свято.

       Ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове свято – 8 Березня, що втілює пробудження усієї природи від зимового сну. Цей день несе для всіх ніжність і красу.

        З особливим почуттям відповідальності вихованці КЗ ЗДО "Буратіно"  разом з вихователями наполегливо готувалися до цього свята: вивчали нові вірші, пісні, таночки, виготовляли цікаві подарунки своїми руками.








 2 березня КЗ ЗДО "Буратіно" прийняли участь у Всеукраїнському занятті доброти:" Гуманне та відповідальне ставлення до тварин". 

Мета якого було ознайомити дітей з професіями людей, які доглядають за тваринами (ветеринар, кінолог); закріпити знання дітей про особливості догляду за котами та собаками, умови їх існування; формувати навички поведінки при зустрічі з безпритульними та домашніми тваринами на вулиці; розвивати пізнавальну та творчу активність, уяву, логічне мислення; поповнити словниковий запас дітей словами: притулок для тварин, ветеринар, зоомагазин; виховувати чуйне, гуманне та відповідальне ставлення до тварин.                                                                          



 




 З давніх - давен свято оповитий різними таємницями і легендами його походження, і ніхто точно не знає, чи існував святий Валентин і чи дійсно він вперше подарував коханій романтичну валентинку. Одні прихильники свята закоханих надають романтичне значення цього дня, інші ж розцінюють його лише з комерційних міркувань.

Для нас - День всіх закоханих - це не тільки свято романтики, любові і ніжності, це привід сказати всім про те, як ми їх любимо, навчити дітей доброті, подарувати коханим і дорогим людям подарунки - валентинки. Дітки нашого закладу із великим задовоенням робили своїм рідним подаруночки в які вклали всю свою любов до них.