Вітаємо відвідувачів нашого блогу. Будемо радіВашим коментарям

Вітаємо відвідувачів нашого блогу. Будемо радіВашим коментарям
Вітаємо відвідувачів нашого блогу. Будемо раді Вашим коментарям

четвер, 2 березня 2017 р.

Районний
методичний семінар-практикум
 завідуючих та музичних керівниів ДНЗ Дніпровського району
       
        24 лютого дошкільний навчальний заклад «Буратіно» та Чумаківська ЗОШ  I-III ступеня привітно зустріли завідуючих та музичних керівників ДНЗ Дніпровського району на  методичному семінарі-практикумі «Забезпечення наступності в реалізації завдань національно-патріотичного, економічного, музичного виховання між дошкільною і початковою ланками освіти».
        Метою семінару було створення умов для професійного самовдосконалення учасників семінару, формування уявлень про багатогранність напрямків педагогічної діяльності з національно-патріотичного виховання, презентування досвіду роботи ДНЗ №3 «Буратіно» та Чумаківської ЗОШ з національно-патріотичного виховання дошкільників засобами мистецтва, визначення позитивних надбань, надання практичної допомоги у виборі та оволодінні сучасними формами та методами в роботі з даної теми.
         Завітали освітяни  на чолі з методистом методичного кабінету відділу освіти культури, молоді та спорту Дніпровської РДА, Світланою Шаботіною.  На порозі дошкільного закладу гостей зустріли чарівні україночки: вихователь-методист, Аліна Богонос, та помічник вихователя, Ольга Юрц, які за давньою українською традицією – вручили хліб-сіль. Завідуюча закладу Алла Притула, секретар Чумаківської сільської ради Вікторія Паранько, директор школи Наталія Моісеєнко, заступник директора школи,  Світлана Містюкович  пошанували учасників семінару своєю привітністю та щирими посмішками.
        Свою  роботу   семінар розпочав з вітального слова завідуючої ДНЗ, Алли Притули, за допомогою мультимедійної презентації «Коротко про головне…» вона ознайомила присутніх із сучасним життям садочку. А вихованці  дошкільного закладу та учні 1 класу  зустріли гостей вітальною програмою «Буратіно – славний дім».
        З вітальними промовами до гостей звернулися методист відділу освіти, Світлана Шаботіна та секретар сільської ради, Вікторія Паранько, їх промови були змістовними і напрочуд актуальними, вони побажали учасникам семінару плідної співпраці та творчої професійної наснаги.
        Про роботу дошкільного закладу  з даної проблеми розповіла вихователь-методист, Аліна Богонос, за допомогою мультимедійної презентації «Забезпечення наступності в реалізації завдань національно-патріотичного, економічного, музичного виховання між дошкільною і початковою ланками освіти» (актуальність теми та з досвіду роботи ДНЗ).
        Національно-патріотичне виховання в дитячому садочку та школі – запорука свідомої нації.
          Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо слово «патріотизм» не з точки лексикології, а – серцем. Відчуваємо щомиті в усіх його проявах національної свідомості, без якого не буде ні культури, ні традицій, ні дбайливого ставлення до рідної мови. Від нас сьогодні залежить яким буде наше майбутнє, яке покоління ми виховаємо.
         Завдяки організованій екскурсії по ДНЗ «подорож по «Маленькій дитячій країні «Буратіно» всі учасники семінару мали змогу оглянути розвивальне середовище дитячого садка, підбір методичного матеріалу з патріотичного виховання усіх вікових груп,  виставку методичних посібників «Люби свій рідний край» щодо організації роботи з національно-патріотичного виховання дошкільників, як результат професійної діяльності педагогів закладу. Завдяки співпраці особового складу з батьками вихованців було організовано виставку з національно-патріотичного виховання в якій взяли участь не лише дорослі, а й діти.
         Згодом в ході практичного блоку освітяни відвідали комплексне,  заняття-подорож з елементами ігрової діяльності «Моя Батьківщина- Україна» в групі старшого дошкільного віку «Барвінчата».
      Вихователі Вікторія Скомороха та Лариса Плоха продемонстрували у роботі з дітьми нестандартні технології патріотичного виховання:  інтернет-магазин, «крісло мрійника», «Квітка-душа», «творча майстерність». Під час подорожі співали, танцювали, декламували вірші, в ігровій формі відповідали на запитання педагогів (вправа «очки», «чарівна паличка», «маска»). Особливо активними були Аня Шкваря, Валерія Морару, Максим Маладика. Педагоги майстерно продемонстрували на практиці впровадження хмарних технологій під час подання матеріалу для дітей  караоке «Наша Україна» під час виконання хореографічної композиції, презентація «Моя країна – Україна» - супровід заняття, відеофізкультхвилинка «Україно ми твоя надія». Під час подорожі  діти продемонстрували неабиякі знання з історії, культури, природо-екологічної своєрідності своєї Батьківщини.
        Приємно вразила гостей садочку мюзикл-казка на сучасний лад  «Пригоди Пана Коцького» від музичного керівника закладу Ірини Мітюшиної. Як зауважили при обговоренні –справжній шедевр. Майстерно спланована педагогом постановка та акторські здібності юних вихованців не залишили без посмішок присутніх. «Браво» - пану Коцькому, Бугір Михайлу, мишенятам-затійницям Настусі Плохій та Діаночці Пацалюк, хитрим лисичкам-сестричкам Марійці Кібі та Маргариточці Горковенко, стареньким дідусю Білограду Вовочці та бабусі Даринці Чуб, чарівному кабанчику Цушко Максимчику, зайчику Семену Бабкіну, сірому вовчику Андрійку Юрченко, білочці Наталочці Тереховій та спокійному ведмедику Рябчуну Максимчику. Чарівності комічній постановці прибавляла  вихователь Лариса Плоха,  яка так гармонічно влилася в казку та виконувала слова автора.
          А як граціозно затанцювали танець сніжинок наші милі дівчатка, особливо радували зір  Поліночка Юрченко та Емілія Лелюх, захоплення від танцю на їх обличчях просто не передати на словах.
         Незвичайна учениця, в минулому вихованка ДНЗ, наша талановита та обдарована особистість, Каріночка  Воскобойникова, та її чарівний інструмент полонили  жіночі серця, вмить промайнули молодії літа, історія українського народу, думка про майбутнє яким воно буде згадка про минуле, яке спокою не дає і відповідальність нас як дорослих за сьогоднішній день…
«Грай чарівно українська бандуро, грай, добрі спогади та мирні думи українцям навівай…
       З прекрасним настроєм та усмішками на обличчях учасники завітали до рідної нам усім Чумаківської ЗОШ  I-III ступеня.
       Учасники семінару  відвідали інтегрований урок з мистецтва та природознавства «Україна мій дім». Вчитель початкових класів,  Оксана Лимарєва,  ознайомила  присутніх  з народною творчістю в Україні, виховувала любов до рідної землі, повагу до народних традицій, праці людей.
Педагог майстерно спланувала подорож сторінками уявної книги, а подорожувати допомагали учні. Усі без винятку були активними та уважними, з великим захопленням розгадували кросворд, з великою майстерністю будували свої розповіді про країну, з великою охайністю та інтузіазмом розмалювали орнаменти. Та незвичайне враження на всіх присутніх справили візит Солохи та її чоловіка, роль який зіграли учні старших класів.                                   .
        Згодом в ході теоретичної частини заступник директора школи, Світлана Містюкович ознайомила присутніх педагогів зі станом та подальшим удосконаленням національно-патріотичним вихованням дітей та учнівської молоді в навчальному закладі. Зокрема, наголосила на тому, що національне виховання в школі - це набуття учнями соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків, успадкування духовних надбань українського народу. Таке виховання включає в себе розвиток любові до Батьківщини, патріотичної самосвідомості й гідності, інтерес до міжнародного спілкування, прагнення праці на благо країни та її народу.
         Презентувала досвід роботи навчального закладу з національно-патріотичного виховання  голова методичного обєднання, Валентина Котенко. В школі були проведені акції, уроки мужності, конкурс пісні та строю, тиждень української мови та писемності, цікаво, змістовно проходять Шевченківські дні, заходи щодо відзначення Дня Прапора та Дня Незалежності, свята квітів та врожаю, години історичної пам’яті, круглі столи, диспути, усні журнали та ін. Вони стали важливим засобом не тільки національного, а й морального виховання, тому що символіка та атрибутика таких свят, як Різдво, Великдень, День святителя Миколая Чудотворця пронизані ідеями гуманістичних відносин між людьми. Ці свята цінні в першу чергу своїм змістом, ідейно-моральною цілеспрямованістю.
         Психолого-педагогічний практикум з використанням ігрових технологій «Граючись-розвиваємось» провела Світлана Містюкович. Педагоги  намагалися теоретичні знання застосувати на практиці, з чим неодмінно справилися. Поняття «адаптація», «наступність», «перспективність» змогли намалювати та не просто на аркуші паперу, а здогадайтесь, де? Так це були справжні шедеври, роботи справжніх майстринь – прості білосніжні футболки вмить перетворилися на шедеври живопису.
         Багато позитиву та незабутніх вражень отримали від педагогів школи, з цим і повернулися до ДНЗ на «методичні посиденьки».
         Під час методичного блоку завідуюча Алла Притула провела  майстер-клас  з учасниками семінару «Використання ІКТехнологій в роботі з батьками»,  демонструючи цим дистанційну форму роботи з батьками та їх дітьми, використовуючи хмарні технології та сервіси «Google».
По закінченню запропонувала присутнім приєднатися до спільноти «Педагоги» ДНЗ №3 «Буратіно»  та підвести підсумки семінару за допомогою вправи «ВАЛІЗА» на сайті дошкільного закладу.
        Свою увагу акцентую на подібних заходах, де запалюємо в юних серцях любов до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні, повагу до українських традицій, берегти-примножувати багатства рідної країни.
         Людина не приходить у світ нізвідки. Вона є завжди гілочкою на великому дереві свого роду, який корінням сягає вглиб віків, до найдавніших предків, а кроною тягнеться в майбутнє. Кожен рід має історію, з якої народжується єдина історія великого народу. Діти збагатили свої знання історією рідного краю, походженням назв багатьох урочищ.
Безперечно, національно-патріотичне виховання особистості у сучасному виховному процесі має надзвичайно важливе значення. Тому, організовуючи роботу з наступності ДНЗ та школи з національно-патріотичного виховання, вкотре переконалася, що педагоги  вчать дітей жити, вчитися та працювати для народу, його щастя та добробуту.
         Від вихованців ДНЗ, особового складу, та себе особисто висловлюю вдячність усім зацікавленим та небайдужим людям, що прийняли участь у підготовці до семінару та знайшли час завітати на методичний захід.



























Немає коментарів:

Дописати коментар