БЛОГ ДИРЕКТОРА ЗДО "Буратiно" Сафронова Світлана Станіславівна
Вітаємо відвідувачів нашого блогу. Будемо радіВашим коментарям
середа, 18 жовтня 2017 р.
четвер, 12 жовтня 2017 р.
середа, 11 жовтня 2017 р.
вівторок, 10 жовтня 2017 р.
Крылья из изолона ППЭ Как сделать крылья из изолона
Готуємось до свята Осені, виготовлення костюмів для таночку журавлят
пʼятниця, 6 жовтня 2017 р.
четвер, 5 жовтня 2017 р.
УНИКАЄМО ПОМИЛОК / ДОДАТКОВІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ
Про організацію
додаткових освітніх послуг
у дошкільних навчальних закладах
Додаток
<…>
Відповідно пункту 4 статті 23 Закону України «Про дошкільну освіту», передбачено введення додаткових освітніх послуг, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, лише за згодою батьків дитини або осіб, які їх замінюють, за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та дошкільним навчальним закладом у межах гранично допустимого навантаження дитини.
При цьому, реалізація варіативної частини Базового компоненту може здійснюватись, у тому числі, за рахунок додаткових освітніх послуг.
<…>
Робота колективу дошкільного навчального закладу з групами, що отримують додаткові освітні послуги складається з трьох основних етапів.
Перший етап — це робота перед комплектацією груп. Він полягає, перш за все, у підборі та розстановці кадрів та програмному забезпеченні. На основі програм відбувається формування методичної бази для організації роботи груп з додатковими освітніми послугами. За потреби керівнику дошкільного навчального закладу необхідно передбачити проведення робіт щодо оформлення інтер’єру групових кімнат та приміщень дошкільного закладу.
На другому етапі відбувається комплектація груп з додатковими освітніми послугами. Оскільки, послуги надаються на підставі письмової заяви — для фізичної особи, договору (контракту) — для фізичної або юридичної особи, перш за все, необхідно сформувати групи за письмовими заявами батьків або осіб, що їх замінюють. Наступним кроком є укладання договорів з батьками.
Для отримання можливості надання додаткових освітніх послуг, необхідно оформити наказ по дошкільному закладу про організацію додаткових освітніх послуг у дошкільному закладі. У ньому доцільно передбачити наступні положення:
- кількість груп з додатковими освітніми послугами відповідно до заяв батьків із обов’язковим зазначенням чисельності таких груп та вікової категорії;
- перелік додаткових освітніх, культурних, спортивно-оздоровчих послуг із зазначенням їх конкретних видів, кількості та періодичності надання;
- розмір оплати за надання додаткових освітніх послуг (за необхідності з диференціацією за відповідними віковими групами);
- розпорядок роботи груп;
- порядок оформлення відносин між адміністрацією дошкільного навчального закладу та батьками (договір);
- навантаження на педагогічний, виховательський та обслуговуючий персонал;
- порядок оплати роботи зазначеного персоналу.
На підставі укладених договорів та наказу керівника дошкільного навчального закладу після розробки графіку проведення занять починаються заняття у групах. Надання додаткових освітніх послуг повинно знайти своє відображення у кошторисі бюджетної установи, зокрема, щодо отриманих від надання таких послуг доходів та понесених установою видатків на організацію та проведення додаткових занять та профілактичних заходів.
Кошторис видатків дошкільного навчального закладу, здійснюваних за рахунок тих доходів, які одержано від надання платних послуг, складається за кожним видом послуг.
Розмір плати за той чи інший вид послуги визначається на підставі її ціни.
Базою для визначення ціни послуги є розрахунок видатків, пов’язаних з наданням послуги, в тому числі:
- витрати на оплату праці. Вони складаються з відповідних витрат на заробітну плату виховательського складу, педагогічних, адміністративно-господарських, допоміжних та обслуговуючих працівників. Кількість годин виховательської роботи, ставок працівників, що підлягають оплаті, визначається на основі плану роботи з урахуванням наповнюваності груп, їх розподілу, норм часу на виконання тих чи інших видів роботи тощо. Кількість ставок (штатних одиниць) посад інших працівників визначається виходячи з необхідності врахування всіх тих функцій і тих видів робіт, які безпосередньо пов’язані з організацією виховання, профілактично-оздоровчих процедур і обслуговуванням навчальних груп. Для цього можуть використовуватись як мінімальні вимоги, так і штатні нормативи, встановлені для ДНЗ;
- внески на соціальні заходи (на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);
- матеріальні витрати, в т.ч. на придбання сировини, матеріалів, палива, енергії, інструменту, пристроїв, спеціального одягу і взуття, захисних пристроїв та спеціального харчування у випадках, передбачених законодавством. Видатки на організацію навчання у своїй матеріальній складовій виявляються у наступних витратах: придбання сировини і матеріалів, що використовуються у виховному процесі, придбання і тиражування методичних матеріалів, малоцінних і швидкозношуваних предметів, оплата електроенергії, палива, газу, води, які використовуються в навчальних цілях;
- проведення поточного ремонту, технічний огляд і технічне обслуговування необоротних активів, що використовуються для надання послуг. До складу таких витрат можуть зараховуватись витрати на поточний ремонт, ремонт обладнання та інвентарю, включно з ремонтом м’якого інвентарю, спецодягу, витрати на проведення санітарно-гігієнічних та охоронних заходів в залежності від особливостей навчального процесу та побутового обслуговування;
- службові відрядження. Оплату відряджень розраховуються відповідно до діючих норм у разі безпосереднього їх відношення до надання платних освітніх послуг з виховання дітей;
- оплата комунальних та інших послуг. Найбільш поширеними в практиці діяльності ДНЗ щодо надання додаткових освітніх послуг витрати на оренду приміщень, оплату опалення, водопостачання та водовідведення, електроенергії для проведення виховного процесу. Величина таких витрат обчислюється прямим розрахунком на основі: встановлених чинним законодавством ставок орендної плати, термінів виховної роботи та оздоровчих заходів, площ, зайнятих для виховання; інших потреб з обслуговування груп; норм витрат відповідно до діючих тарифів, порядку розрахунків за комунальні послуги (за сезон або протягом року).
+
Третім етапом є контроль за роботою груп з додатковими освітніми послугами. Він складається з контролю за роботою спеціалістів (педагогів), щоквартальних звітів педагогів-спеціалістів перед батьками, контролю за роботою вихователів, днів відкритих дверей. Крім того, однією з форм контролю надання додаткових освітніх послуг є проведення групових батьківських зборів з метою виявлення проблем у роботі груп з додатковими освітніми послугами.
Положення про ДНЗ
Короткотривало (неповний день) дитина може перебувати у дошкільному навчальному закладі за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють.
Для дітей, які перебувають у дошкільному навчальному закладі короткотривало можна створювати окремі групи.
У групи короткотривалого перебування дітей зараховують на загальних підставах.
Дітей, які перебувають у дошкільному навчальному закладі короткотривало, беруть на облік у цьому закладі.
Інструкція з організації харчування
Режим харчування залежить від режиму роботи дошкільного навчального закладу.
Для груп, які працюють менше шести годин, організацію харчування, його форми і кратність визначають за домовленістю з батьками чи особами, які їх замінюють.
Якщо діти перебувають у дошкільному навчальному закладі не більше 4 годин, то їх за бажанням батьків харчуванням можна не забезпечувати.
Дітей, які перебувають у закладі більше 4 годин, обов’язково забезпечують харчуванням. Режим харчування може бути одно- або дворазовий з інтервалами між прийомами їжі не більше 3-4 годин. Це може бути сніданок або обід, а також сніданок і обід.
Типові штатні нормативи
Штатні нормативи дошкільних навчальних закладів формують з урахуванням типу закладу, кількості груп та їх наповнюваності, режиму роботи, площ приміщень.
Якщо режим роботи дошкільного навчального закладу менше 4 годин (без організації харчування), посади шеф-кухаря, кухаря, підсобного робітника, комірника не вводять. Кількість інших штатних одиниць у дошкільних навчальних закладах з короткотривалим перебуванням дітей визначають відповідно до тижневого навантаження кожного працівника.
У разі виробничої необхідності керівник має право змінити штати або ввести посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для цього закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Замінювати посади працівників можна лише в межах однієї категорії персоналу (педагогічний, господарсько-обслуговуючий).
Лист про організацію роботи
Короткотривале перебування передбачено для дітей від 2 років 6 місяців до 6 (7) років, які з певних причин не можуть відвідувати дошкільний заклад за повним режимом перебування.
Короткотривалий режим перебування дітей обов’язково слід обумовити у статуті дошкільного навчального закладу.
У дошкільному навчальному закладі можна створити групи короткотривалого перебування для:
- догляду та загального розвитку дітей від 2 років 6 місяців до 6 (7) років;
- підготовки дітей п’ятирічного віку до навчання в школі, тощо.
Групи короткотривалого перебування можуть функціонувати як цілорічно, так і сезонно, але не менше ніж три місяці на рік.
Якщо для комплектування групи короткотривалого перебування немає достатньої кількості дітей, то їх зараховують у відповідну вікову групу, що функціонує за повним режимом перебування.
У групах короткотривалого перебування має бути до 10 дітей. Це встановлено статтею 14 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2011 № 2628-ІІІ.
У заяві про прийом батьки або особи, які їх замінюють, обумовлюють час та періодичність перебування дітей у групах, інші умови.
Керівництво і контроль за навчально-виховним процесом у групах короткотривалого перебування дітей здійснюють завідувач та вихователь-методист.
Для дітей, які відвідують групи короткотривалого перебування, за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, можуть надаватися додаткові освітні послуги у порядку, визначеному законодавством.
Штатний розпис комунального дошкільного навчального закладу, який має групи короткотривалого перебування, встановлює та затверджує відповідний орган управління освітою на основі Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів.
У місцевості, де відсутні приміщення дошкільних навчальних закладів, організовувати роботу дошкільного навчального закладу або груп (у тому числі і за режимом короткотривалого перебування дітей без організації харчування) можна в орендованих приміщеннях, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам і правилам.
Nоta Bene
+
Відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та у центрі розвитку дитини можуть функціонувати:
• групи із забезпечення ранньої соціальної адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу для дітей віком від двох місяців до трьох років;
• групи підготовки до шкільного навчання для дітей віком від п’яти до шести (семи) років;
• групи художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого, музичного спрямування для дітей віком від трьох до шести (семи) років;
• групи корекційного та реабілітаційного спрямування (надання послуг з корекційної, педагогічної, психологічної, медичної, соціальної реабілітації дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, віком від двох до семи (восьми) років та ранньої допомоги для дітей віком від двох місяців до двох років).
Також можна організувати роботу клубів, секцій, гуртків, студій для дітей віком від чотирьох до шести (семи) років, а також консультаційних центрів для надання всебічної допомоги сім’ям, які виховують дітей вдома.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
-
УКРАЇНА Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясласадок) загального розвитку №3 «Буратіно» Чумаківської сільської ради ...
-
Зростаємо професійно : «ВИКОРИСТАННЯ І НФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В РОБОТІ З БАТЬКАМИ ВИХОВАНЦІВ ДОШКІЛЬ...