Положення про ДНЗ
Короткотривало (неповний день) дитина може перебувати у дошкільному навчальному закладі за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють.
Для дітей, які перебувають у дошкільному навчальному закладі короткотривало можна створювати окремі групи.
У групи короткотривалого перебування дітей зараховують на загальних підставах.
Дітей, які перебувають у дошкільному навчальному закладі короткотривало, беруть на облік у цьому закладі.
Інструкція з організації харчування
Режим харчування залежить від режиму роботи дошкільного навчального закладу.
Для груп, які працюють менше шести годин, організацію харчування, його форми і кратність визначають за домовленістю з батьками чи особами, які їх замінюють.
Якщо діти перебувають у дошкільному навчальному закладі не більше 4 годин, то їх за бажанням батьків харчуванням можна не забезпечувати.
Дітей, які перебувають у закладі більше 4 годин, обов’язково забезпечують харчуванням. Режим харчування може бути одно- або дворазовий з інтервалами між прийомами їжі не більше 3-4 годин. Це може бути сніданок або обід, а також сніданок і обід.
Типові штатні нормативи
Штатні нормативи дошкільних навчальних закладів формують з урахуванням типу закладу, кількості груп та їх наповнюваності, режиму роботи, площ приміщень.
Якщо режим роботи дошкільного навчального закладу менше 4 годин (без організації харчування), посади шеф-кухаря, кухаря, підсобного робітника, комірника не вводять. Кількість інших штатних одиниць у дошкільних навчальних закладах з короткотривалим перебуванням дітей визначають відповідно до тижневого навантаження кожного працівника.
У разі виробничої необхідності керівник має право змінити штати або ввести посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для цього закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Замінювати посади працівників можна лише в межах однієї категорії персоналу (педагогічний, господарсько-обслуговуючий).
Лист про організацію роботи
Короткотривале перебування передбачено для дітей від 2 років 6 місяців до 6 (7) років, які з певних причин не можуть відвідувати дошкільний заклад за повним режимом перебування.
Короткотривалий режим перебування дітей обов’язково слід обумовити у статуті дошкільного навчального закладу.
У дошкільному навчальному закладі можна створити групи короткотривалого перебування для:
- догляду та загального розвитку дітей від 2 років 6 місяців до 6 (7) років;
- підготовки дітей п’ятирічного віку до навчання в школі, тощо.
Групи короткотривалого перебування можуть функціонувати як цілорічно, так і сезонно, але не менше ніж три місяці на рік.
Якщо для комплектування групи короткотривалого перебування немає достатньої кількості дітей, то їх зараховують у відповідну вікову групу, що функціонує за повним режимом перебування.
У групах короткотривалого перебування має бути до 10 дітей. Це встановлено статтею 14 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2011 № 2628-ІІІ.
У заяві про прийом батьки або особи, які їх замінюють, обумовлюють час та періодичність перебування дітей у групах, інші умови.
Керівництво і контроль за навчально-виховним процесом у групах короткотривалого перебування дітей здійснюють завідувач та вихователь-методист.
Для дітей, які відвідують групи короткотривалого перебування, за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, можуть надаватися додаткові освітні послуги у порядку, визначеному законодавством.
Штатний розпис комунального дошкільного навчального закладу, який має групи короткотривалого перебування, встановлює та затверджує відповідний орган управління освітою на основі Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів.
У місцевості, де відсутні приміщення дошкільних навчальних закладів, організовувати роботу дошкільного навчального закладу або груп (у тому числі і за режимом короткотривалого перебування дітей без організації харчування) можна в орендованих приміщеннях, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам і правилам.
Nоta Bene
+
Відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та у центрі розвитку дитини можуть функціонувати:
• групи із забезпечення ранньої соціальної адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу для дітей віком від двох місяців до трьох років;
• групи підготовки до шкільного навчання для дітей віком від п’яти до шести (семи) років;
• групи художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого, музичного спрямування для дітей віком від трьох до шести (семи) років;
• групи корекційного та реабілітаційного спрямування (надання послуг з корекційної, педагогічної, психологічної, медичної, соціальної реабілітації дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, віком від двох до семи (восьми) років та ранньої допомоги для дітей віком від двох місяців до двох років).
Також можна організувати роботу клубів, секцій, гуртків, студій для дітей віком від чотирьох до шести (семи) років, а також консультаційних центрів для надання всебічної допомоги сім’ям, які виховують дітей вдома.